Nuferjevi krstna zmaga, Štuhčeva 26.

Crans Montana, 27. februarja - Priska Nufer je presenetila s krstno zmago na drugem smuku svetovnega pokala alpskih smučark v Crans Montani. Švicarka je danes zmagala pred domačimi gledalci z 11 stotinkami sekunde pred sobotno zmagovalko Ester Ledecko s Češke. Med dobitnicami točk je tudi Slovenka.

Ilka Štuhec, dvakratna smukaška svetovna prvakinja, je vpisala 26. mesto. Maruša Ferk Saioni je bila 35.

Italijanka Sofia Goggia je bila tretja, njen zaostanek je znašal 23 stotink sekunde. Goggia je z zbranimi 482 točkami glavna kandidatka v odločilnem finalnem boju za mali kristalni globus v posebnem seštevku discipline.

Na sporedu je le še deveti, finalni ženski smuk v Courchevel/Meribelu. Suterjeva, ki je za naslov olimpijske prvakinje v kraljevski disciplini premagala Goggio, v smukaškem seštevku zaostaja 75 točk.