Ukrajina si želi jasen časovni okvir za članstvo v Natu
München, 19. februarja - Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je na današnji varnostni konferenci v Münchnu svet obtožil, da je Ukrajino pustil na cedilu. Zaradi vse večjega strahu pred rusko invazijo, si Ukrajina želi jasen časovni okvir za vstop v zvezo Nato. Zelenski pa je predlagal tudi srečanje z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom.
Ukrajina, Kijev.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA
V svojem govoru je poudaril, da se Ukrajina ni pripravljena spraviti v krsto in čakati, da na njeno ozemlje vkorakajo tuji vojaki.
Prav tako je Zahod opozoril, da je čas za ukrepanje zdaj, če je ruska invazija v Ukrajino resnično neizbežna.
Po njegovem mnenju je varnostna arhitektura Evrope skorajda uničena in je prepozno govoriti o tem, kako bi jo lahko popravili. Svetovne voditelje pa je na konferenci okrcal, da njegovi državi ne zagotavljajo zadostne količine vojaške pomoči, ki jo potrebujejo v luči grožnje.