Tampa z zmago v Arizoni na drugo mesto vzhoda

Glendale, 12. februarja - Hokejisti Tampe so se ponoči v severnoameriški ligi NHL veselili zmage v Glendalu v Arizoni s 4:3 in se v vzhodni konferenci povzpeli na drugo mesto za Florido.

ZDA, New York.
Srečanje pred finalno hokejsko tekmo NHL.

Junak tekme v Arizoni je bil Kanadčan Steven Stamkos z dvema goloma, tudi odločilnim za 4:2 v 53. minuti.

S 4:3 je Seattle, predzadnja ekipa zahoda, premagal Anaheim ter Los Angelesu z Anžetom Kopitarjem pomagal, da ostane sedmi na lestvici.

S 4:3 se je končala tudi tekma med Dallasom in Winnipegom. Po dobrih treh minutah podaljška jo je v prid gostiteljev iz Teksasa odločil Jason Robertson.

Edmonton je uspešno začel nastope z novim trenerjem Jayjem Woodcroftom in s 3:1 odpravil New York Islanders. Veliko zaslug za zmago pa ima ob trenerju tudi vratar Mike Smith, ki je zbral 37 obramb.