Addiko Bank: Zaradi zakona za ureditev problematike posojil v frankih letos v najslabšem scenariju izguba
Ljubljana, 2. februarja - V Addiko Bank, matični avstrijski banki skupine, ki je prisotna tudi v Sloveniji in predstavlja pravno naslednico nekdanje Hypo Alpe Adria, ocenjujejo, da bi negativni učinek zakona za ureditev problematike posojil v švicarskih frankih lahko ob najslabšem scenariju dosegel 100 do 110 milijonov evrov. V tem primeru letos pričakujejo izgubo.
Ljubljana, Addiko Bank.
Addiko Bank, logotip.
Foto: Bor Slana/STA
Arhiv STA
DZ je namreč danes potrdil omejeni zakon, ki mu ostro nasprotujejo banke. Te so napovedale, da bodo vložile pobudo za oceno ustavnosti s predlogom za začasno zadržanje izvajanja zakona.
Današnje glasovanje je kratkovidno in gre proti interesom vseh Slovencev, je navedel glavni izvršni direktor Addiko Bank Herbert Juranek. Ocenil je, da bo zakon škodil ugledu države.