Osemnajsta zmaga Federice Brignone, Slovenki neuspešni

Altenmarkt, 16. januarja - Federica Brignone je zmagovalka petega ženskega superveleslaloma v tej sezoni v Zauchenseeju v Avstriji. Italijanka je za karierno 18. zmago v svetovnem pokalu alpskih smučark za pičle štiri stotinke sekunde premagala Švicarko Corinne Suter, Avstrijka Ariana Rädler je prve stopničke v karieri osvojila s tretjim mestom.

Kranjska gora.
Italijanska smučarka Federica Brignone.

Maruša Ferk Saioni je bila na 39. mestu prepočasna za vsaj točko, Ilka Štuhec je odstopila.

Brignonejeva je osvojila še drugo superveleslalomsko zmago v tej sezoni, po superveleslalomu 2 v St. Morizu, ter šesto v karieri. S tem dosežkom je postala tudi najuspešnejša Italijanka v tej disciplini v svetovnem pokalu. Sofia Goggia ima pet superveleslalomskih zmag.