Kopitarjevi kralji osvojili četrto zmago po vrsti

Seattle, 16. januarja - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali četrto zmago zapovrstjo. Kralji so v gosteh premagali najslabšo ekipo pacifiške skupine Seattle Kraken z izidom 3:1. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku v peti minuti, pod gol se je podpisal Andrian Kempe.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Kempe je v začetku prve tretjine dosegel svoj 17. gol v sezoni, Phillip Danault pa je bil odličen v nadaljevanju ter poskrbel za naslednja dva gola, v peti minuti druge tretjine in 45 sekund pred koncem tekme v Seattlu v nebranjeno mrežo.

Los Angeles je zmagal šestič v zadnjih sedmih tekmah. V razvrstitvi pacifiške skupine je na drugem mestu, 45 točk si deli z mestnimi tekmeci Anaheim Ducks, tri točke več ima na vrhu divizije Vegas Golden Knights.