Čater za le 22 stotink zgrešil smukaške stopničke v Wengnu

Wengen, 15. januarja - Martin Čater je v Wengnu v Švici poskrbel za novo odlično predstavo. Na 4270 metrov dolgi progi je osvojil šesto mesto, od prvih slovenskih smukaških stopničk na slovitem Lauberhornu pa je 29-letnega Celjana ločilo 22 stotink sekunde. Čater je bil od zmagovalca preizkušnje Avstrijca Vincenta Kriechmayrja 66 stotink sekunde počasnejši.

Slovenski alpski smučar Martin Čater.

Dosežek Čatra je dopolnil Boštjan Kline, ki je z ne najbolj ugodno startno številko 30 dosegel dvajseto mesto. Miha Hrobat je smuk končal na 33. mestu.

Zmaga Kriechmayrja bi lahko bila sporna. Zaradi karantene po okužbi z novim koronavirusom je Avstrijec izpustil oba treninga smuka, vsaj en trening pa je nujen za nastop na tekmi. Pri Avstrijcu so tako nekoliko upognili pravila.