N1: Zaradi zapletov pri volitvah v svet delavcev RTVS tako volilna komisija kot vodstvo zavoda na inšpektorat za delo
Ljubljana, 15. januarja - Po nesklepčnosti torkovih volitev v svet delavcev Radiotelevizije Slovenije vodstvo zavoda po poročanju portala N1 onemogoča objavo sklepa volilne komisije, da bi zaradi epidemioloških razmer glasovanje podaljšali.
Ljubljana.
Radiotelevizija Slovenija (RTVS).
Foto: Tamino Petelinšek/STA
Arhiv STA
Predsednik volilne komisije Marjan Lah generalnega direktorja RTVS Andreja Graha Whatmougha opozoril, da se upravni organ v objave razpleta volitev in sklepa volilne komisije ne sme vmešavati. Če to stori, krši zakon o sodelovanju pri upravljanju. Lah je o ravnanju vodstva obvestil inšpektorat za delo.
Na to obvestilo se je Grah Whatmough odzval tako, da se je na inšpektorat za delo obrnil še sam in ga prosil za mnenje glede zakonitosti sklepa volilne komisije. Odločil je, da do pridobitve tega mnenja objave sklepa ne bo.