Mastnak daleč najhitrejši v kvalifikacijah

Feldkirch, 14. januarja - Slovenski deskar Tim Mastnak je bil v kvalifikacijah paralelnega veleslaloma za svetovni pokal v avstrijskem Simonhöheju prepričljivo najhitrejši. Obenem bo Mastnak edini slovenski predstavnik v izločilnih bojih, ki se bodo začeli ob 14.15.

Zreče, Rogla.
Slovenski deskar Tim Mastnak.

Tridesetletni Mastnak je na obeh progah s skupnim časom 1:00,17 dosegel 89 stotink hitrejši čas od drugouvrščenega Italijana Aarona Marcha. V osmini finala Mastnaka čaka dvoboj z Nemcem Eliasom Huberjem.

Nastop na rdeči progi se je v kvalifikacijah ponesrečil Žanu Koširju, ki je tako ostal brez nastopa med najboljšimi 16. Pred tem je na modri progi dosegel tretji čas, skupaj pa je zasedel 29. mesto.

Pri ženskah je bila najhitrejša Nemka Ramona Theresia Hofmeister. Gloria Kotnik je z zaostankom 2,7 sekunde zasedla 21. mesto. Sara Goltes je bila prepočasna že na na prvi progi.