Kildeju tretji superveleslalom po vrsti, nova slovenska ničla

Bormio, 29. decembra - Aleksander Aamodt Kilde je zmagovalec superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Bormiu. Norvežan je tretji superveleslalom po vrsti osvojil pred Avstrijcema. Z zaostankom 72 stotink sekunde je bil drugi Raphael Haaser, zaostanek tretjega Vincenta Kriechmayrja pa je znašal 85 stotink sekunde. Slovenska trojica je ostala praznih rok.

Avstrija, Saalbach-Hinterglemm.
Norveški smučar Aleksander Aamodt Kilde.
Arhiv dpa/STA

Trenutno za slovensko vrsto v tej disciplini veliki uspeh predstavlja že uvrstitev med najboljšo trideseterico. Na še tretjem superveleslalomu v tej sezoni so vpisali ničlo.

Martin Čater, 41., Miha Hrobat, 45., in Boštjan Kline, 52., ki je bil februarja 2016 celo na superveleslalomskih stopničkah z drugim mestom, šlo je za tekmo v Hinterstoderju, so pristali na repu uvrščenih.

Za edine točke moške ekipe v tej disciplini je v tej zimi poskrbel Čater z 12. mestom na superveleslalomu v Val Gardeni.