Mariborčanke pričakovano prve finalistke odbojkarskega pokala

Ljubljana, 20. decembra - Odbojkarice Nove KBM Branika so prve finalistke slovenskega pokala za sezono 2021/22. V prvem polfinalnem obračunu zaključnega turnirja so v Hali Tivoli v Ljubljani ugnale moštvo Sipa Šempetra s 3:0 v nizih. V drugem polfinalu bodo igrale favorizirane odbojkarice Calcita Volleyja proti Krimu.

Odbojka, odbojkarska žoga.

Kamničanke so sicer lovoriko osvojile trikrat v zadnjih 12 sezonah, preostalih osem naslovov pokalnih zmagovalk pa je pripadlo Mariborčankam. Te tudi ostajajo v igri za ubranitev naslova iz sezone 2019/20. V lanski zaradi koronskih omejitev tekmovanja ni bilo.

Danes so varovanke Bruna Najdiča od samega začetka prevladovale na tivolskem parketu in hitro strle tekmice iz Šempetra. Najboljša posameznica je bila Lorena Lorber Fijok z 12 točkami v vrstah Maribora. Pri varovankah Bena Božiča je bila z osmimi točkami najbolj učinkovita Tali Lekše.