Kempe mož odločitve v Washingtonu, kraljem zmaga

Washington, 20. decembra - Adrian Kempe je sredi tretje tretjine dosegel odločilni zadetek, Los Angeles Kings pa so v severnoameriški hokejski ligi NHL po preobratu prišli do zmage nad oslabljenimi Washington Capitals s 3:2. Kapetan kraljev Anže Kopitar je odigral 24 minut in pol tekme, v tem času pa v statistiko vpisal eno podajo.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Gostitelji, pri katerih so zaradi protikoronskih protokolov manjkali Nicklas Backstrom, Jevgenij Kuznjecov, T.J. Oshie in Michael Sgarbossa, so na tekmi povedli z 2:0.

Vendar so se kralji uspešno vrnili. Najprej je proti koncu druge tretjine na 1:2 znižal Blake Lizotte, ki mu je podal tudi Kopitar, v začetku zadnje tretjine je za izenačenje poskrbel Christian Wolanin, gol za zmago pa je dosegel Kempe.

Eden od ključnih mož za zmago kraljev je bil tudi vratar Garret Sparks, ki je zaustavil 33 strelov.