Goggii še tretji smuk po vrsti, Štuhčeva s petim mestom do izida sezone

Val d'Isere, 18. decembra - Sofia Goggia je zmagovalka smuka za svetovni pokal alpskih smučark v Val d'Iseru. Italijanka je osvojila še tretji smuk po vrsti. Del najboljše smukaške peterice je po natanko enem letu znova Slovenka Ilka Štuhec, ki je z zaostankom 1,37 sekunde osvojila peto mesto. Svoje prve stopničke po 35 mesecih je zgrešila za 46 stotink sekunde.

Kanada, Lake Louise.
Italijanska smučarka Sofia Goggia.

Točko je s 30. mestom osvojila tudi druga slovenska predstavnica Maruša Ferk Saoioni, ki je startala kot 38.

To je bil zadnji ženski smuk v letu 2021. Pred februarskim smukom v Pekingu za naslov olimpijske prvakinje se bodo smukačice udarile še trikrat januarja, in sicer v Zauchenseeju, 15. 1., Cortini d'Ampezzo, 22. 1., in Garmisch-Pertenkirchnu, 29. 1..