Janja Šegel za las ob polfinale na 100 prosto

Abu Dabi, 17. decembra - Slovenski plavalki Janja Šegel in Katja Fain sta v predtekmovanju zaključili drugi dan svetovnega prvenstva v plavanju v kratkih bazenih v Abu Dabiju. Šeglova je za las zgrešila uvrstitev med 16 najboljših na 100 m prosto, bila je 17., Katja Fain pa je bila na 200 m v delfinovi tehniki 22.

Madžarska, Budimpešta.
Plavalka Janja Šegel.
Arhiv Facebook stran Janja Šegel

Šeglova je v deveti predtekmovalni skupini zjutraj plavala čas 53,95 in končala na šestem mestu, skupno pa je to zadostovalo za 17. čas. Korošica je za 16. mestom zaostala devet stotink sekunde, za državnim in osebnim rekordom, ki ga je odplavala na EP v Kazanu, pa je zaostala 28 stotink.

Katja Fain je v predtekmovanju nastopila na 200 m delfin in s časom 2:10,30 zasedla sedmo mesto v svoji skupini za končno 22. mesto. Za osebnim in državnim rekordom z oktobrskega mitinga v Berlinu je zaostala 3,26 sekunde ter s tem končala nastope v Abu Dabiju.