Kralji tudi z zadetkom Kopitarja boljši od Floride

Miami, 17. decembra - Slovenski hokejski as Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings v severnoameriški ligi NHL dosegel zmago proti Florida Panthers s 4:1. Hrušičan je na tekmi dosegel gol za vodstvo z 2:1 in s tem kraljem pomagal do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Oslabljena Florida je povedla v 15. minuti prve tretjine, ko je prvič v ligi NHL zadel Matt Kiersted. Izenačil je Olli Määttä na začetku 18. minute, potem pa je Kopitar v četrti minuti druge tretjine z bekhendom neubranljivo zadel mimo Sergeja Bobrovskega v vratih Floride. To je bil deveti zadetek 34-letnega Hrušičana v tej sezoni in skupno 26. točka.

Trinajsto zmago kraljev v sezoni sta v nadaljevanju potrdila Dustin Brown v 33. in Arthur Kaliyev v 47. minuti. Jonathan Quick je za moštvo iz mesta angelov zbral 41 obramb.