Kopitar in kralji v podaljšku klonili proti prvakom

Tampa, 15. decembra - Slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v podaljšku z 2:3 izgubil proti prvakom severnoameriške lige NHL, Tampa Bay Lightning. Zmagoviti zadetek za domačo ekipo je dosegel Mathieu Joseph le 50 sekund po tem, ko je imel slovenski as samostojni napad.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Kopitar se je v tretji minuti podaljška sam znašel v protinapadu. V zaključku je z dvojno potezo streljal, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Tampe Andrej Vasilevskij. Joseph je nato odločil tekmo manj kot minuto pozneje.

Moštvi sta pred tem v rednim delom zadeli vsaka po dvakrat. Pri zadetku za vodstvo Los Angeles z 1:0 v prvi tretjini je podajo prispeval Kopitar.

Los Angeles po porazu ostaja z izkupičkom 12 zmag, desetih porazov in petih porazov po podaljšku na šestem mestu pacifiške skupine.