Kraftu zmaga v Klingenthalu, Slovenci najslabše letos

Klingenthal, 11. decembra - Avstrijec Stefan Kraft je zmagovalec posamične tekme svetovnega pokala smučarskih skakalcev v nemškem Klingenthalu. Drugi je bil Norvežan Halvor Egner Granerud, tretji pa Poljak Kamil Stoch. Najboljši Slovenec je bil Timi Zajc na 19. mestu.

Anže Lanišek je z 28. mesta po prvi seriji napredoval na končno 20. in izgubil drugo mesto v skupnem seštevku sezone 2021/22. Na 22. mestu je prvo od dveh posamičnih tekem v Klingenthalu končal Cene Prevc, ki je v drugo izgubil nekaj mest. Točke pa je osvojil še njegov starejši brat Peter Prevc, ki je bil 25.

Za nastop v finalu sta bila že po prvi seriji prekratka Lovro Kos in Domen Prevc.

Kraft je po 22. posamični zmagi v karieri, v skupnem seštevku napredoval na drugo mesto. Ima 306 točk, pred njim je Nemec Karl Geiger s 405. Lanišek je po novem četrti skakalec zime, osvojil je 283 točk.