Kralji Anžeta Kopitarja visoko premagali Dallas

Los Angeles, 10. decembra - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na svojem ledu premagali Dallas Stars s 4:0. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je za zmagovite kralje sprožil štiri strele na gol tekmecev, a ostal brez gola ali podaje. Igral je 18 minut in 36 sekund. Gole so dosegli Šved Adrian Kempe v prvi minuti druge tretjine, v zadnji pa Uzbekistanec Arthur Kalijev, Šved Viktor Arvidsson in Kanadčan Andreas Athanasiou. Slednja sta zabila plošček v mrežo tekmecev v predzadnji in zadnji minuti, Kalijev pa pet minut in pol pred koncem dvoboja.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Kralji, naslednja partija jih čaka v noči na nedeljo po slovenskem času doma z Minnesoto Wild, so na 22. mestu med 32 ekipami lige; Dallas je dve mesti višje.