Slovenske rokometašice sekunde ločile od zmage nad Rusinjami

Granollers, 9. decembra - Slovenska ženska rokometna reprezentanca se je na današnji tekmi prvega kroga drugega dela svetovnega prvenstva v Granollersu z Rusijo razšla z neodločenim izidom 26:26. Slovenija se bo v soboto pomerila s Poljsko, dva dni kasneje pa še s Srbijo.

Rokomet, žoga.

Izbranke slovenskega selektorja Dragana Adžića so v prvem in večji del drugega polčasa imele pod nadzorom najresnejše kandidatke za končno zmago na letošnjem turnirju v Španiji, do velike zmage pa so jih ločile sekunde. Dvajset sekund pred koncem dvoboja so po golu Ane Gros povedle s 26:25, končno zmago pa jim je izmaknila Julija Markova, ki je po ruski minuti odmora izenačujoči gol dosegla pet sekund pred koncem dramatičnega obračuna.

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Tjaša Stanko s sedmimi goli.