Dončić z Dallasom v Memphisu prekinil črn niz

Memphis, 9. decembra - Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je z Dallas Mavericks v severnoameriški ligi NBA na gostovanju pri Memphis Grizzlies prekinil niz treh zaporednih porazov. Dončić je bil prvi strelec s 26 točkami, Kristaps Porzingis jih je dodal 19, Dallas pa si je v zadnji četrtini z nizom 7:0 v dvorani FedExForum priigral prednost in zmagal s 104:96.

Japonska, Tokio.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončić, ki je bil zaradi poškodbe levega gležnja pred tekmo še vprašljiv za nastop, je 26 točkam dodal še osem skokov in sedem podaj, izgubil je sicer devet žog, skupno pa je še na svoji 15. zaporedni tekmi zbral vsaj 20 točk.

Zmagali so tudi Denver Nuggets, katerih član je Slovenec Vlatko Čančar. Zlata zrna so v New Orleansu proti pelikanom zahvaljujoč 11 točkam Nikole Jokića v podaljšku - skupno je zbral 39 točk, 11 skokov in 11 podaj - slavila s 120:114, Čančar pa ni igral.