Kopitarjevi kralji po dveh porazih tokrat premagali naftarje

Edmonton, 6. decembra - Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so po dveh zaporednih porazih v severnoameriški ligi NHL spet okusili slast zmage. Na gostovanju pri tretji najboljši ekipi zahodne konference, Edmonton Oilers, so zmagali kar s 5:1. Adrian Kempe je blestel z dvema zadetkoma, Kopitar pa je k zmagi prispeval podajo.

Nemčija, Nuremberg.
Hokej, hokejska palica, hokejski plošček.
Arhiv dpa/STA

Kralji so bili posebej razpoloženi v zadnji tretjini, ko so v razmaku 2:19 minute z igralcem več na ledu - Connor McDavid je prejel kazen zaradi udarca - dosegli tri gole. Kopitar je bil podajalec pri četrtem zadetku kraljev za vodstvo s 4:1.

Izkazal se je tudi Drew Doughty z golom in dvema podajama, vratar Jonathan Quick pa je zaustavil 21 strelov.

Za gostitelje, ki so prvič to sezono izgubili dve tekmi zaporedoma, je edini gol dosegel Darnell Nurse.