Zmaga Kramerjevi, Ema Klinec za pol točke ob stopničke

Lillehammer, 5. decembra - Avstrijka Marita Kramer je zmagovalka posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakalk v norveškem Lillehammerju. Na drugem mestu je končala Nemka Katharina Althaus, domačinka Silje Opseth pa je bila tretja. Najboljša Slovenka Ema Klinec je na četrtem mestu stopničke zgrešila za vsega pol točke.

Nemčija, Titisee-Neustadt.
Avstrijska smučarska skakalka Marita Kramer.
Arhiv dpa/STA

Bolje je v drugi seriji skočila Nika Križnar. Najboljša skakalka minule zime je zmogla 136,5 metra in prevzela vodstvo. Pridobila je dve mesti in bila na koncu sedma. Mesto pred njo je končala Urša Bogataj. V drugo je skočila 130 metrov, a proti najboljšim danes, dan po tretjem mestu na srednji skakalnici, ni imela možnosti.

Jerneja Brecl je v finalni seriji izgubila eno mesto in na koncu zasedla 18. mesto. Špela Rogelj je na koncu prišla do 22. mesta, Nika Prevc pa je v drugo nekoliko napredovala in osvojila 25. mesto.