V Lillehammerju zmaga Althausovi, Bogatajeva tretja

Lillehammer, 4. decembra - Slovenska smučarska skakalka Urša Bogataj, skupna zmagovalka poletne velike nagrade, v olimpijski zimi še naprej niza uspešne nastope. V norveškem Lillehammerju je osvojila svoje še četrte posamične stopničke v svetovnem pokalu, saj je zasedla tretje mesto. Zmagala je Nemka Katharina Althaus, ki je vodila že po prvi seriji.

Ljubno ob Savinji.
Smučarska skakalka Urša Bogataj.
Arhiv: Smučarska zveza Slovenije

Drugo mesto je na srednji skakalnici zasedla Avstrijka Marita Kramer, ki je z današnjim uspehom prevzela tudi rumeno majico vodilne v svetovnem pokalu.

V današnjem finalu je nastopilo vseh šest slovenskih skakalk. Uspeh Bogatajeve so dopolnile Nika Križnar s petim mestom, Ema Klinec, ki je oddala prvo mesto v svetovnem pokalu, je bila deveta, debitantka to zimo na najvišji ravni tekmovanj Nika Prevc 11., Jerneja Brecl 14. in Špela Rogelj 15.

V nedeljo bo v olimpijskem Lillehammerju še ena posamična tekma.