Goggia na vrhu že po prvem smuku sezone, Štuhčeva 20.

Lake Louise, 3. decembra - Sofia Goggia je zmagovalka prvega ženskega smuka sezone 2021/22 svetovnega pokala alpskih smučark. Devetindvajsetletna Italijanka, ki je bila najhitrejša tudi na edinem treningu, je bila na tekmi razred zase. Američanka Breezy Johnson je na drugem mestu zaostala velikih 1,47 sekunde, Avstrijka Mirjam Puchner na tretjem mestu pa 1,54 sekunde.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Italijanska smučarka Sofia Goggia.

Ilka Štuhec, ki je pred petimi leti v Lake Louisu zmagala na obeh smukih, tokrat ni bila med najhitrejšimi. Sezono je odprla z 20. mestom. Njen zaostanek je znašal 3,24 sekunde

Nastopila je še ena Slovenka Maruša Ferk, ki že drugo leto po vrsti ni več del slovenske reprezentance. Ferkova je smuk končala na 36. mestu. Gorenjka je del ekipe mednarodne smučarske akademije ISRA, tako kot lani sredstva za nastopanje v sezoni zbira z donacijami prek spletne platforme Make A Champ.