Ema Klinec sezono odprla z drugim mestom

Nižnij Tagil, 26. novembra - Avstrijka Marita Kramer je zmagovalka uvodne tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk v Nižnjem Tagilu. Drugo mesto je osvojila Slovenka Ema Klinec, ki je zaostala 41,7 točke. Na tretje mesto je v finalu skočila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz. Uspeh Klinčeve je na četrtem mestu dopolnila Urša Bogataj.

Ljubno ob Savinji.
Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec.

V prvi deseterici je končala še Nika Križnar z osmim mestom. Nika Prevc in Jerneja Brecl sta slovenske nastope v finalu zaokrožili na 23. in 25. mestu. Špela Rogelj se ni uvrstila v finale.

Kramerjeva je bila že v prvi seriji razred zase. Vodstvo je prevzela ne zgolj z daljavo dneva, ampak kar z rekordom 97-metrske naprave Štorklja v ruski tankovski metropoli. Kramerjeva je rekordno daljavo premaknila na 104,5 metra.

Skakalke se bodo v Nižnjem Tagilu v soboto pomerile še na eni posamični tekmi.