Dina Averina v mnogoboju do četrtega zlata na SP, Vedenejeva 12.

Tokio, 30. oktobra - Dina Averina je na 38. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Kitakyushuju osvojila še četrto zlato kolajno. Po zlatih z obročem, žogo in kiji, je osvojila zlato tudi v mnogoboju, srebrna pa je bila s trakom.

Averina je med posameznicami v mnogoboju slavila z zbranimi 108,400 točkami, srebro je pripadlo Belorusinji Alini Harnasko z izidom 105,300 točke, bron sestri dvojčici Dine Averine Arini s 103,200 točke.

Jekaterina Vedenejeva, ki nastopa za Slovenija, je bila v mnogoboju 12. Pred tem je v četrtek v finalu s trakom zasedla sedmo mesto in se uvrstila tudi v finale mnogoboja.

Sedemindvajsetletna tekmovalka iz Irkutska, ki od leta 2018 zastopa Slovenijo, je kot prva predstavnica Slovenije v ritmični gimnastiki nastopila na olimpijskih igrah.