Bagnaia najhitrejši v kvalifikacijah, Quartararo šele s 15. mesta

Rimini, 23. oktobra - Italijan Francesco Bagnaia z Ducatijem je dobil kvalifikacije pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu v Misanu. V elitnem razredu motoGP je bil drugi njegov moštveni sotekmovalec Avstralec Jack Miller. Uspeh Ducatija pa je s tretjim mestom dopolnil še član poltovarniške ekipe Avintia Italijan Luca Marini, ki bo tako prvič v karieri dirko začel iz prve vrste.

Italija, Mugello.
Italijan Francesco Bagnaia.
Arhiv Hina/STA

Kvalifikacije pa so se slabo končale za vodilnega v seštevku sezone Fabia Quartararoja. Francoz s tovarniško Yamaho je namreč prvič, odkar nastopa v elitni konkurenci, ni uvrstil v odločilni del bojev za najboljša mesta in končal le na 15. startnem položaju.

V SP je sicer v najboljšem položaju Quartararo, ki ima 254 točk. Bagnaia je drugi z 202, tretji Španec Joan Mir s Suzukijem pa s 176 niti teoretično ne more več ubraniti lanskega naslova prvaka.