Visok poraz Dončičevega Dallasa na prvi tekmi sezone

Atlanta, 22. oktobra - Slovenski zvezdnik Luka Dončić ni mogel preprečiti poraza svojih Dallas Mavericks na uvodu v sezono severnoameriške košarkarske lige NBA. Premočni so bili košarkarji Atlante Hawks, ki so slavili s 113:87. Ljubljančan je bil najboljši strelec svojega moštva, dosegel je 18 točk ter dodal še 11 skokov ter sedem podaj.

Japonska, Tokio.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Prvi obračun Dallasa v novi sezoni lige NBA se tako ni končal po željah slovenskega asa. Ta je odigral svojo 200. tekmo v ligi NBA. Za uvod v svojo četrto sezono je Dončić igral 35:24 minute, iz igre zadel šest od 17 metov, nezgrešljiv pa je bil s črte prostih metov. Na tekmi je ukradel eno žogo, pet pa jih je izgubil.

Telički niso ujeli najboljšega večera pri metu iz igre, odločilna pa je bila tretja četrtina, ki so jo po vodstvu 51:44 ob polčasu domači košarkarji dobili kar za 15 točk in razrešili vse dvome o zmagovalcu.