Bertoncelj kot 15. na svetu končal kariero

Fukuoka, 20. oktobra - Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj, ki je pogumno prevzel taktirko prve violine slovenske gimnastike po odhodu legendarnega dvojca Aljaž Pegan - Mitja Petkovšek, je na svetovnem prvenstvu v japonskem Kitakyushuju končal kariero. Njegov zadnji nastop na konju z ročaji je bil, kot pravi, soliden, zato ničesar ne obžaluje.

Telovadec Sašo Bertoncelj.

Bertoncelj je svoje 13. prvenstvo sveta v karieri med 96 konjeniki končal na 15. mestu. V skoraj 15-letni profesionalni karieri - gimnastiko je vadil 30 let pod vodstvom trenerja Sebastijana Piletiča - je na svetovnih pokalih in izzivih nanizal 38 uvrstitev na stopničke, od tega ima tudi deset zmag. Kar petkrat je sezono končal kot skupni zmagovalec svetovnega pokala.

Zmagal je tudi na evropskih igrah, postal sredozemski in univerzitetni prvak, z EP pa ima tri kolajne: srebro in 2 brona.