Gajser tretji v Španiji, Herlings povečal vodstvo v SP

Madrid, 17. oktobra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva elitnega razreda MXGP v španskem Intu Xanaduju - Arroyomolinosu osvojil tretje mesto. Bil je četrti v prvi vožnji in drugi v drugi.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Skupno na dirki je bil vrstni red 1. Jeffrey Herlings, 2. Jorge Prado in 3. Gajser. Francoz Romain Febvre, ki je dobil prvo vožnjo, je bil v drugi šele sedmi, na dirki pa je končal točko in mesto za Gajserjem.

V seštevku SP je Herlings povečal naskok, zdaj ima 505 točk, Febvre je s 493 drugi, Gajser pa s 490 tretji.

V razredu MX2 je zmagal Francoz Maxime Renaux. Slovenski dirkač Jan Pancar je v Španiji osvojil 17. mesto. Renaux vodi v SP s 535 točkami, Pancar je pri 99 na 19. mestu.

Naslednja dirka bo v italijanski Pietramurati naslednji teden.