Pogačar zmagovalec spomenika po Lombardiji, Roglič četrti

Bergamo, 9. oktobra - Slovenski as Tadej Pogačar je zmagovalec ene od največjih enodnevnih kolesarskih preizkušenj na svetu, 115. dirke po Lombardiji. Na drugem mestu je klasiko odpadajočega listja sklenil Italijan Fausto Masnada, tretji je ciljno črto prečkal Britanec Adam Yates. Primož Roglič je zadnjo preizkušnjo sezone svetovne serije končal kot četrti.

Novo mesto.
Slovenski kolesar Tadej Pogačar.

To je bila Pogačarjeva jubilejna 30. zmaga v poklicni karieri, obenem pa je še drugič letos dobil enega od petih spomenikov kolesarske sezone. Konec aprila je bil najboljši še na dirki Liege - Bastogne - Liege.

Pogačar je postal eden od treh kolesarjev, ki so ob dirki po Franciji v isti sezoni osvojili tudi Lombardijo. Nazadnje je to uspelo Francozu Bernardu Hinaultu leta 1979.

Drugi favorizirani Slovenec Roglič danes ni imel ravno najboljšega dne, vseeno pa ga je končal na visokem četrtem mestu.