Gajser zmagovalec dirke v Nemčiji

Leipzig, 3. oktobra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v nemškem Teutschenthalu osvojil prvo mesto, potem ko je bil tretji v prvi vožnji in najboljši v drugi.

Motokrosist Tim Gajser.

Gajser si je zmago privozil v drugi vožnji, ko je v 11. krogu prehitel Francoza Romaina Febvreja in si privozil prvo mesto. To pa je pomenilo tudi skupno zmago na dirki s 45 točkami. Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je bil drugi v prvi in tretji v drugi vožnji, pa je bil na koncu drugi z 42.

Gajser pa je zdaj spet vodilni v seštevku SP, ima dve točki naskoka pred Herlingsom.

V razredu MX2 je slavil Francoz Tom Vialle. Slovenski predstavnik Jan Pancar je bil po 23. in 18. mestu skupno 21. na dirki.

Naslednja dirka bo že naslednji konec tedna v francoskem Lacapelle Marivalu.