Fainova rekordna še na 200 m prosto, na stopničkah tudi Stevens

Berlin, 2. oktobra - Plavalka mariborskega Branika Katja Fain je na svetovnem pokalu v Berlinu tudi drugi dan dosegla nov slovenski rekord. Razdaljo 200 m prosto je zmogla v 1:54,36 minute in lastno najboljšo znamko v državi izboljšala za 37 stotink sekunde ter osvojila drugo mesto. Z 1:54,00 je bila hitrejša le Avstralka Madison Wilson.

Plavanje, plavalka.

Prve stopničke na večjem tekmovanju po dolgem času je osvojil tudi plavalec Triglava Peter John Stevens. Ta je s 26,39 v kvalifikacijah in 26,34 v finalu na 50 m prsno dokazal, da plava zelo konstantno, dosežek pa je zadostoval za tretje mesto. Hitrejša sta bila Nizozemec Arno Kamminga in Nemec Fabian Schwingenschlögl.

Osebne rekorde sta dosegla tudi mlajša člana slovenske odprave v nemški prestolnici. Sašo Boškan je bil s 25,06 na 50 m hrbtno 12., Nika Fain pa z 28,00 na 50 m delfin 22.