Palmeiras vnovič v finalu pokala libertadores

Belo Horizonte, 29. septembra - Nogometaši Palmeirasa iz Sao Paula so si vnovič priigrali nastop v finalu pokala libertadores. Branilci naslova so na povratni tekmi pri Atleticu Mineiri v Belo Horizonteju iztržili neodločen izid 1:1 in napredovali po zaslugi pravila o doseženem golu v gosteh, saj se je prva tekma končala brez golov.

Odločilni gol za Palmeiras je v 68. minuti dosegel Dudu. Pred tem je za Atletico pred 18.000 gledalci v 52. minuti zadel Čilenec Eduardo Vargas.

Drugi finalist bo znan danes. Favorit je Flamengo iz Rio de Janeira, ki je doma dobil prvo tekmo proti Barceloni iz Guayaquila z 2:0, na vrsti pa bo povratna tekma v Ekvadorju.

Finale letošnjega pokala libertadores bo na sporedu 27. novembra v urugvajski prestolnici Montevideo. Naslov brani Palmeiras, ki je bil prvak tudi leta 1999.