Jeseničani znova prepričljivi

Celovec, 23. septembra - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrti tekmi alpske lige premagali drugo ekipo Celovca s 4:1.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

Jeseničani so v Celovcu nadaljevali učinkovite predstave v zadnjih obračunih. Edini poraz so doživeli na prvi tekmi po kazenskih strelih proti Meranu, nato pa nanizali prepričljivi zmagi proti Steel Wings iz Linza ter Fassi.

Tokrat sta v prvi tretjini za Jeseničane zadela Jaša Jenko in Jesperi Viikilä, na začetku druge tretjine pa sta odločitev o zmagovalcu zapečatila še Nejc Brus in Erik Svetina. Pri prvem, drugem in četrtem zadetku se je s podajo izkazal Eric Pance.

Za Celovčane je na začetku zadnje tretjine znižal Maximilian Theirich, kar pa ni spremenilo razmerij moči na ledeni ploskvi.

Naslednja tekma v alpski ligi Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Cortini.