Gajser 12. na Sardiniji, vodstvo v SP prevzel Herlings

Alghero, 19. septembra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na preizkušnji svetovnega prvenstva na Sardiniji osvojil 12. mesto, potem ko je bil 19. v prvi vožnji in osmi v drugi. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je tudi novi vodilni v SP, pred Gajserjem ima točko naskoka.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

V prvi vožnji na progi v Rioli Sardu je imel svetovni prvak Gajser precej težav. Že v kvalifikacijah je bil le 18., na dirki pa se je zapletel v padec že takoj po startu in nato ostal v ozadju.

V drugi vožnji je Gajser odpeljal brez večjih težav in se prebil med deseterico.

V šibkejšem razredu MX2 je do novih točk prišel tudi slovenski dirkač Jan Pancar, ki je bil 14.

Sezona SP se o nadaljevala 3. oktobra v nemškem Teutschenthalu, naslednji teden pa bodo v Mantovi vozili dirko za pokal narodov oziroma ekipno SP.