Pogačar na 12. mestu zaostal za specialisti, naslov Küngu

Trento, 9. septembra - Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar je na evropskem prvenstvu v italijanskem Trentu osvojil 12. mesto v vožnji na čas. Na koncu je bil 22-letnik s Klanca pri Komendi po 22,4 km dolgi trasi 1:21 minute počasnejši od evropskega prvaka Švicarja Stefana Künga. Srebro je pripadlo domačinu Filippu Ganni, bron pa Belgijcu Remcu Evenepoelu.

Francija.
Kolesar Tadej Pogačar.

Pogačar je bil na edinem vmesnem času po polovici trase deveti z zaostankom 33 sekund za vodilnim, do konca pa je izgubil še več časa, na cesti pa ga je nekaj kilometrov pred ciljem prehitel svetovni prvak Ganna. Prvo od dveh preizkušenj na EP je zmagovalec Toura Pogačar zaključil na 12. mestu.

Švicar Küng je ubranil naslov iz Plouayja 2020, potem ko je v drugem delu pridobil 11 sekund v primerjavi s svetovnim prvakom in ciljno črto prečkal 7,7 sekunde pred Ganno, 14,5 sekunde je zaostal Evenepoel.