Fiba: Slovenija 1. reprezentanca Evrope v seštevku dosežkov članov in mladih

Ljubljana, 31. avgusta - Za slovensko košarko je najuspešnejše poletje v zgodovini. Četrto mesto moške reprezentance na olimpijskih igrah in nastop deklet na evropskem prvenstvu v Franciji so avgusta nadgradile mlajše selekcije. Slovenija je v letu 2021 v seštevku izidov članske in mlajših reprezentanc v moški konkurenci vodilna reprezentanca v Evropi, je sporočila Fiba.

Slovenija je v letošnjem poletju osvojila tri medalje na ravni evropskih prvenstev. Moška reprezentanca do 20 let je bila zlata, fantje do 18 let so osvojili srebro, dekleta do 16 let pa so bila tretja.

Ob tem sta se prvič v zgodovini reprezentanci fantov in deklet do 16 let uvrstili na svetovni prvenstvi. Tam bodo prihodnje leto nastopile le tri evropske reprezentance; poleg Slovenije še tradicionalni košarkarski veselili Francija in Španija.