Legendarni Minnaar do četrtega naslova prvaka

Trento, 29. avgusta - Južnoafriški kolesar Greg Minnaar je svetovni prvak v spustu v italijanskem Val di Soleju. Devetintridesetletni zvezdnik gorskega kolesarstva je v tesnem finalu za četrti naslov prvaka ugnal Francoza Benoita Coulangesa in Avstralca Troya Brosnana.

Maribor.
Gorsko kolesarstvo, gorski kolesar.

Najboljši Slovenec je bil Žak Gomilšček na 44. mestu. Za zmagovalcem je zaostal 17,251 sekunde. Jure Žabjek je bil 62., Luka Berginc pa 74.

Slovenka Monika Hrastnik je v ženski konkurenci zasedla četrto mesto. Zaostala je le za dobitnicami kolajn. Zlato je pripadlo Francozinji Myriam Nicole, srebro njeni rojakinji Marine Cabirou, bron pa Švicarki Camille Balanche. Druga slovenska predstavnica Špela Horvat danes ni startala.

V mladinski konkurenci je nastopil tudi Mel Filipič, ki pa ni končal preizkušnje. Sloveskih mladink pa ni bilo na startu.