Risi za čast in slovo od Osla proti Južni Koreji

Oslo, 29. avgusta - Slovenska hokejska reprezentanca se bo v tretjem krogu kvalifikacijskega turnirja za nastop na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu prihodnje leto pomerila z Južno Korejo. Tekma ne odloča več o potniku na Kitajsko, saj so tako risi kot Južnokorejci v četrtek in petek doživeli dva poraza.

Bled.
Hokej, drsalke.

Varovanci Matjaža Kopitarja se tako ne bodo še tretjič zapovrstjo uvrstili na ZOI po Sočiju 2014 in Pyeongchangu 2018. Usodna sta bila poraza proti Danski s 3:4 v četrtkovem prvem ter s 4:7 proti domači Norveški v petkovem drugem krogu.

Upanje na Peking 2022 je splahnelo po slabem začetku prve tretjine proti Danski ter podobno tudi na obračunu proti Norveški, ko so bile usodne črne minute v prvi polovici prve ter zaključku druge tretjine.

V zadnjem obračunu turnirja se bosta ob 16. uri za olimpijsko vozovnico pomerili Norveška in Danska.