Dvojno francosko slavje v Mariboru, Berginc 35.

Maribor, 15. avgusta - Francoski gorski kolesar Loris Vergier je zmagovalec tekme za svetovni pokal v Mariboru. Tudi na drugem mestu je bil Francoz Thibaut Daprela, tretje pa je pripadlo Britancu Laurieju Greenlandu. Najboljši Slovenec je bil Luka Berginc na 35. mestu. Žak Gomilšček je končal kot 47.

Vergier, v Mariboru je pretekli konec tedna postal evropski prvak, je tako na Štajerskem slavil že četrtič zapovrstjo. Lani je namreč dobil obe tekmi v svetovnem pokalu.

Izjemno zanimivo preizkušnjo je evropski prvak dobil s časom 3:05,064 minute, v cilju pa je bil od rojaka Daprelaja boljši za 1,755 sekunde. Britanec je na tretjem mestu zaostal 2,840 sekunde.

Na tekmi sta nastopila dva Slovenca. Berginc je bil 35., Žak Gomilšček pa 47. Berginc je za zmagovalcem zaostal 10,180 sekunde, Gomilšček pa še dobri dve sekundi več.