Finale Toronta Medvedjev - Opelka

Toronto, 15. avgusta - Rus Danil Medvedjev, prvi nosilec teniškega turnirja ATP v Torontu z nagradnim skladom 3,488 milijona dolarjev, se je zanesljivo uvrstil v finale. Njegov tekmec v boju za zmago bo Američan Reilly Opelka, 32. igralec s svetovne lestvice.

Avstralija, Melbourne.
Ruski teniški igralec Danil Medvedjev.
Arhiv Xinhua/STA

Opelka je priredil presenečenje v Torontu in v polfinalu po treh nizih premagal favoriziranega tekmeca, Grka Stefanosa Cicipasa. Čeprav je zaostajal za niz se je 23-letnik vrnil v igro in po dveh urah in 32 minutah igre v pravem trilerju s 6:7, 7:6 in 6:4 premagal tretjega nosilca.

Drugi igralec sveta Medvedjev, ki je bil finalist Toronta leta 2019, je imel lahko delo z Isnerjem in ga je premagal v manj kot uri. PO 54 minutah igre je zmagal z dvakrat po 6:2.