Hrastnikova po visoko uvrstitev v Mariboru

Maribor, 15. avgusta - Najboljši gorski kolesarji v spustu se bodo danes pomerili na tekmi svetovnega pokala v Mariboru. V Bike parku na Pohorju bo v središču pozornosti nova evropska prvakinja, domačinka Monika Hrastnik.

Maribor.
Evropska in slovenska prvakinja v spustu z gorskimi kolesi Monika Hrastnik.

Slovensko javnost je 27-letnica iz Lepe Njive že v nedeljo v spustu na EP na Pohorju navdušila z drugim naslovom evropske prvakinje, v svetovnem pokalu pa bo skušala priti do čim boljše uvrstitve. V sobotnih kvalifikacijah je bila peta.

V moški konkurenci bosta nastopila Luka Berginc, na EP najboljši Slovenec s 13. mestom, ter Žak Gomilšček. V kvalifikacijah sta zasedla 20. oz. 51. mesto. Na tekmi pa ne bo Jureta Žabjeka, ki je bil 75. Med mladinci se v nedeljski finale ni uvrstil Mel Filipič.

Članice bodo začele ob 12.30, za njimi pa se bodo na pot podali tudi člani okoli 14. ure.