Uporabniško ime
Geslo

Še nimate uporabniškega imena in gesla?
Registrirajte se.

Pomoč

Slovenske uvrstitve na OI v Tokiu 2020

Ljubljana, 8. avgusta - Slovenske uvrstitve na olimpijskih igrah v Tokiu 2020.

* Končne uvrstitve:

* 1. mesto:
Janja Garnbret, športno plezanje, kombinacija
Primož Roglič, kolesarstvo, kronometer
Benjamin Savšek, kanu, slalom

* 2. mesto:
Tina Trstenjak, judo, do 63 kg

* 3. mesto:
Tadej Pogačar, kolesarstvo, cestna dirka

* 4. mesto:
Slovenija, košarka

* 5. mesto:
Kristijan Čeh, atletika, met diska
Kaja Kajzer, judo, do 57 kg
Veronika Macarol/Tina Mrak, jadranje, razred 470
Tina Šutej, atletika, palica
Ivan Trajković, taekwondo, nad 80 kg

* 6. mesto:
Maruša Mišmaš Zrimšek, atletika, 3000 m zapreke

* 7. mesto:
Živa Dvoršak, strelstvo, malokalibrska puška, trojni položaj 50 m
Adrian Gomboc, judo, do 66 kg

* 11. mesto:
Živa Dvoršak, strelstvo, zračna puška na 10 m

* 12. mesto:
Peter Kauzer, kajak, slalom
Alja Kozorog, kanu, slalom

* 15. mesto:
Katja Fain, plavanje, 400 m mešano
Luka Janežič, atletika, 400 m

* 17. mesto:
Anja Osterman, kajak kanu na mirnih vodah, K1 500
Janja Šegel, plavanje, 200 m prosto

* 18. mesto:
Mia Krampl, športno plezanje, kombinacija

* 19. mesto:
Eugenia Bujak, kolesarstvo, cestna dirka

* 20. mesto:
Špela Ponomarenko Janić, kajak kanu na mirnih vodah, K1 500

* 21. mesto:
Tanja Žakelj, gorsko kolesarstvo, olimpijski kros

* 24. mesto:
Martin Bau, plavanje, 400 m prosto
Špela Perše, daljinsko plavanje, 10 km
Janja Šegel, plavanje, 100 m prosto
Eva Terčelj, kajak, slalom

* 26. mesto:
Katja Fain, plavanje, 800 m prosto
Žan Luka Zelko, jadranje, laser

* 28. mesto:
Anita Horvat, atletika, 400 m
Primož Roglič, kolesarstvo, cestna dirka

* 30. mesto:
Katja Fain, plavanje, 1500 m prosto

* 34. mesto:
Pia Babnik, golf

* 35. mesto:
Maja Mihalinec Zidar, atletika, 200 m

* 43. mesto:
Jan Polanc, kolesarstvo, cestna dirka

* 44. mesto:
Maja Mihalinec Zidar, atletika, 100 m

* 67. mesto:
Jan Tratnik, kolesarstvo, cestna dirka

- druge uvrstitve:
Darko Jorgić, namizni tenis, posamezno, četrtfinale
Bojan Tokić, namizni tenis, posamično, 3. krog
Žiga Ravnikar, lokostrelstvo, ukrivljeni lok, 1. krog
Maruša Štangar, judo, do 48 kg, 1/16 finala
Ana Velenšek, judo, do 78 kg, 1/16 finala
Slovenija, namizni tenis, ekipno, 1/8 finala

- brez uvrstitve:
Klara Lukan, atletika, 5000 m

- diskvalifikacije:
Špela Ponomarenko Janić/Anja Osterman, kajak kanu na mirnih vodah, K-2 500 m, diskvalificirani v polfinalu

zzb/zzb
© STA, 2021