Garnbretova z zmago v kvalifikacijah v finale za zlato

Tokio, 4. avgusta - Janja Garnbret bo predstavnica Slovenije v petkovem finalu kombinacije športnega plezanja na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu. V finale najboljše osmerice, ki se bo merila za zgodovinsko zlato kolajno, je napredovala kot zmagovalka današnjih kvalifikacij.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020 - športno plezanje, kombinacija, ženske, kvalifikacije.
Slovenska športa plezalka Janja Garnbret.

Garnbretova je po prvi disciplini današnjega plezalskega maratona, hitrostnem plezanju, zasedala 14. mesto. Balvansko preizkušnjo je končala na prvem mestu, tretjo disciplino težavnost pa sklenila na četrtem. Zmnožek dosežkov ji je prinesel končnih 56 točk za najboljši dosežek kvalifikacij.

Druga slovenska predstavnica Mia Krampl je premierne olimpijske igre končala prvi dan tekmovanja na končnem 18. mestu. Najboljši dosežek je dosegla v težavnosti s sedmim mestom. Njen zmnožek je znašal 1764 točk. V hitrosti je bila 18., balvane pa je končala na 14. mestu.