Slovenija v polfinalu OI s Francijo

Saitama, 3. avgusta - Slovenski košarkarji se bodo v polfinalu olimpijskega turnirja v Tokiu pomerili s Francozi. Ti so v četrtfinalu danes po vodstvu v celotnem drugem polčasu strli Italijane s 84:75. Tekma bo v četrtek ob 13. uri.

Japonska, Tokio.
Tokio 2020 - košarka, četrtfinale, moški.
V četrtfinalu so Slovenci premagali Nemčijo s 94:70, njihov naslednji tekmec v četrtek pa bo zmagovalec dvoboja med Francijo in Italijo.
Slovenska košarkarska reprezentanca.

Francija je morala za srečanje s slovensko izbrano vrsto morala premagati številne izgubljene žoge v prvem polčasu in padec v igri v začetku zadnje četrtine. Po rezultatsko izenačenem prvem polčasu so odločno krenili v drugega in si priigrali vodstvo z dvomestnim številom točk, največ 14.

Italija, ki je večino tekme bila izredno nenatančna za tri točke, je v uvodu zadnje četrtine ob nenadnem strelskem mrku Francozov na krilih Simoneja Fontecchia našla priključek. A Francozi so predvsem s pomočjo Rudija Goberta, ta je dosegel 22 točk, ustavili nalet in se v zaključku znova odlepili od Italijanov.