Jadralki Mrak in Macarol drugi v deseti regati

Tokio, 3. avgusta - Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta v deveti, uvodni regati petega dneva tekmovanj razreda 470 na olimpijskih igrah v Tokiu zasedli drugo mesto ter s petega napredovali na četrto mesto. Pred desetim plovom imata 48 točk in za tretjim mestom zaostajata deset točk.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020 - jadranje, ženske.
Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol med tekmo.

Argentinska posadka, ki je sicer prva prečkala ciljno črto, je bila diskvalificirana. Zmagali sta letošnji svetovni prvakinji Španki Silvia Mas Depares in Patricia Cantero Reina.

Slovenki sta sicer začeli nekoliko v ozadju, z osmega in sedmega mesta na prvih obratih sta napredovali na peto in tretje ter bili potem drugi na zadnjem merjenju, v cilj pa sta prišli le štiri sekunde za Špankama.

V vodstvu sta ostali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (25), drugi sta Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Jolanta Ogar (31). Na tretjem mestu tik pred članicama portoroškega Pirata sta dvakratni zaporedni evropski prvakinji, Francozinji Camille Lecointre in Aloise Retornaz z 38 točkami.

Po današnji deseti regati je v sredo na programu zadnji plov za medalje, ki šteje dvojno.