Zmarzlik še drugič zmagal v Vroclavu, Žagar danes 15.

Vroclav, 31. julija - Slovenski speedwayist Matej Žagar je četrto dirko svetovnega prvenstva v poljskem Vroclavu končal na 15. mestu in se ni uvrstil v polfinale. Na drugi od dveh zaporednih dirk na tem prizorišču je spet slavil domačin Bartosz Zmarzlik. Drugi je bil Rus Artjom Laguta, tretji pa Danec Leon Madsen.

Na petkovi preizkušnji je bil Žagar 13. s štirimi točkami. Še za odtenek slabše se je odrezal danes, saj so mu njegove vožnje prinesle le 15. mesto in le dve novi točki v SP.

Skupno je po današnji dirki še ostal v vodstvu Poljak Maciej Janowski, toda današnji drugouvrščeni Laguta ga je po točkah že ujel, oba jih imata po 66. Zmarzlik je zdaj tretji s 63 točkami. Žagar je na 13. mestu s 17 točkami.

Naslednji dirki bosta na sporedu že naslednji teden, ko bo nov dvojček preizkušenj v poljskem Lublinu.