Dvojna poljska zmaga v Vroclavu, Žagar 13.

Vroclav, 30. julija - Najboljši speedwayisti so danes v Vroclavu nastopili na tretji dirki svetovnega prvenstva. Na prvi od dveh zaporednih dirk na tem prizorišču je slavil branilec naslova, domačin Bartosz Zmarzlik pred rojakom Maciejem Janowskim in Rusom Artjomom Laguto.

Speedway.

Slovenski dirkač Matej Žagar se ni uvrstil v polfinale, končal je na 13. mestu.

V Pragi na začetku sezone je bil nekdanji serijski slovenski državni prvak Matej Žagar 11. in 12. Danes ni imel pravih možnosti za preboj med osmerico, ki odloča o prvih mestih. Še najboljši je bil v svoji prvi vožnji, ko je iztržil drugo mesto.

Skupno po prvih treh dirkah vodi Janowski, ki ima v žepu zmago in dve drugi mesti, s 56 točkami. Laguta, zmagovalec druge dirke v Pragi, je zdaj pri 48 točkah, tretji je Rus Emil Sajfutdinov s 46, četrti pa Zmarzlik s 43. Žagar je skupno na 13. mestu s 15 točkami.