Čeh v boj za olimpijsko odličje

Tokio, 31. julija - Deveti dan poletnih olimpijskih iger bodo v Tokiu podelili 21 kompletov odličij. V boju za stopničke je tudi slovenski metalec diska Kristjan Čeh, ki je v kvalifikacijah zasedel skupno tretje mesto. Za 22-letnega Ptujčana je to prvi nastop na olimpijskih igrah.

Japonska, Tokio.
OI Tokio 2020 - atletika, metanje diska, moški.
Atlet Kristjan Čeh.

Čeh je v kvalifikacijah tretje mesto zasedel s 65,45 metra in se s tem zanesljivo uvrstil v finale. V drugem poskusu je sicer presegel 66 metrov, kar je bila kvalifikacijska norma za finale, a je v obratu za las prestopil iz kroga za izmet.

Nastop v japonski prestolnici danes čaka še eno slovensko tekmovalko. Strelka Živa Dvoršak se bo pomerila v kvalifikacijah v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov. Dvoršakova se je v Tokiu sicer že pomerila v disciplini zračna puška na 10 metrov, v kateri je osvojila 11. mesto.